Протидія булінгу

ПРОТИДІЯ БУЛІНГУ

План заходів

спрямованих на запобігання та протидію булінгу

комунального закладу «Дошкільного навчального закладу (ясла-садок)   № 23 «Дзвіночок»

Кам’янської міської ради

на 2020-2021 н.р.

Термін

виконання

1

Створення безпечного освітнього середовища в ДНЗ №23 «Дзвіночок» вільного від насильства та булінгу (цькування)

постійно

Адміністрація, Педагоги закладу

2

Контроль стану попередження булінгу

постійно

3

Надання психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від булінгу

за запитом

практичний психолог, вихователі

4

Тестування педагогів щодо соціально-психологічного стану дитячого колективу групи

листопад

5

Групова консультація для педагогів «Булінг. Види та прояви булінгу»

психолог

Консультація для педагогів «Вчимось уникати конфліктних ситуацій у роботі з батьками»

грудень

Консультація для педагогів «Як створити та підтримувати сприятливих соціально – психологічний мікроклімат  у колективі»

січень

6

Інтерактивне заняття для педагогів з елементами тренінгу «Протидія булінгу»

березень

7

Заняття для дітей старшого дошкільного віку «Школа друзів

та подруг»

8

Консультація для батьків

«Булінг від А до Я»

вихователь - методист

9

Розповсюдження інформації щодо профілактики булінгу: пам'ятки, листівки, інформація на сайті закладу.

систематично

практичний психолог, вихователь-методист

ПРОТИДІЯ БУЛІНГУ

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ

Відповідно до дослідження ЮНІСЕФ:

• 67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу;
  • 24% дітей стали жертвами булінгу;
  • 48% дітей нікому не розповідали про випадки булінгу;
  • 44% школярів були спостерігачами булінгу, але ігнорували його, бо їм було страшно за себе;
  • більшість дітей булять за те, що вони виглядають, говорять, думають не так, як інші діти.

Навчально-методичний посібник «Запобігання та протидія проявам насильства: діяльність закладів освіти».

• В Розділі І посібника розміщено навчальну програму «Запобігання та протидія проявам насильства: діяльність закладів освіти» для слухачів очної форми навчання в системі післядипломної педагогічної освіти.
  • Розділ ІІ містить теоретичний та практичний матеріал для викладання Програми. Даний матеріал структуровано відповідно до тематичних модулей. Особливу увагу приділено визначенню та розмежуванню понять «насильство», «жорстоке поводження», «ґендерно зумовлене насильство», «ґендерна рівність», «дискримінація», «домашнє насильство», «булінг»; формуванню навичок ідентифікації постраждалих від жорстокого поводження, насильства, ґендерно зумовленого насильства, домашнього насильства, булінгу.
  • Розділ ІІІ містить методичні розробки: «Структуру програми циклу тренінгів для педагогів «Запобігання та протидія проявам насильства: діяльність закладів освіти» та «Тренінг для батьків здобувачів освіти та персоналу закладу освіти «Протидія та реагування на випадки насильства над дітьми».