Батьківський лекторій

Не економте доброти,

Не бережіть її назавтра.

Не бійтесь вчасно проказати

Своє «люблю», своє «прости».

Не економте доброти

Її примножите, віддавши.

Добро – то не «моє», а «наше»

Йому застою не знести.

Бо та невчасно доброта

Ота рука, про людське око, -

Вона ще може не жертовність,

Але уже не доброта

Не економте доброти

Не вірте, що у світі дужі

Вони цинічні та байдужі,

ці переможці без мети.

Нехай у нас завжди болить

Людська душа, як вир, глибока.

Стражденна, добра, не жорстока –

Сама весна, сама блакить.

С.Мартиненко

Десять кроків, щоб стати кращими батьками
  1. Любов є найважливішою потребою усіх дітей і однією з основних передумов позитивної поведінки дитини. Батьківська любов допомагає дитині формувати впевненість у собі, викликає почуття власної гідності.
  2. Прислуховуйтесь до того, що говорить Ваша дитина. Цікавтеся тим, що вона робить і відчуває.
  3. Всі взаємостосунки, в тому числі й ті, що будуються на любові й довірі, потребують певних обмежень. Батьки самі мають визначити ці обмеження для дітей. Пам’ятайте, що порушення дітьми будь-яких обмежень є для них природним процесом пізнання, і не варто це розцінювати як прояв неслухняності. Діти почуваються більш безпечно, коли батьки також дотримуються визначених ними обмежень.
  4. Сміх допомагає розрядити напружену ситуацію. Часом батьки бувають занадто серйозними. Це заважає їм сповна відчути радість батьківства. Вмійте побачити веселі моменти й дозволяйте собі сміх при кожній нагоді.
  5. Намагайтесь побачити світ очима Вашої дитини і зрозуміти її почуття. Пригадайте, як Ви почувалися. Коли були дитиною, і яким незрозумілим здавався Вам світ дорослих, коли в Вами чинили несправедливо.
  6. Хваліть і заохочуйте дитину. Сподівайтеся, що дитина поводитиметься добре, й заохочуйте докладати зусиль для цього. Хваліть її за хорошу поведінку.
  7. Поважайте свою дитину так, як поважали б дорослого. Дозвольте дитині брати участь у прийнятті рішень, особливо тих, що стосуються її. Прислухайтеся до думки дитини. Якщо Ви змушені сказати дитині щось неприємне, подумайте, яким чином Ви сказали б це дорослому. Вибачайтеся, якщо вчинили неправильно по відношенню до дитини.
  8. Плануйте розпорядок дня дитини. Малі діти почуватимуться більш безпечно, якщо дотримуватимуться чіткого розпорядку дня.
  9. У кожній сім’ї є свої правила. Будьте послідовними у їх дотриманні,  намагайтеся виявляти певну гнучкість щодо дотримання цих правил маленькими дітьми. Діти можуть бути введені в оману, якщо одного дня правило виконується, а іншого – відміняється.
  10. Не забувайте про власні потреби! Коли батьківство починає надто нагадувати важку працю, і ви відчуваєте, що Вам бракує терпіння, приділіть трохи часу лише собі. Робіть те, що приносить Вам задоволення. Якщо Ви розумієте, що втрачаєте контроль над собою і можете накричати на дитину, образити, принизити чи вдарити її, залиште дитину на кілька хвилин, порахуйте до десяти і заспокойтеся.

Погляди на сучасну дошкільну педагогіку.

Дошкільна педагогіка за останні роки зробила значні кроки вперед. Особливо це відчувають вихователі з багаторічним стажем  роботи.

Новітні педагогічні технології направляють усю діяльність педагогів на виконання дуже важливого принципу – дитино-центризму . Особистісно - орієнтована модель дошкільної освіти потребує від вихователя врахування крім паспортного та біологічного віку дитини,її психічний і соціальний вік. Це дозволяє дитини дитині задовольняти свої потреби,реалізувати здібності найбільш повною мірою, розвиватися гармонійно. Провідною діяльністю дошкільнят визнане – гра. Перевагу віддано творчій, сюжетно - рольовій грі, тому що в ній створюється зона найближчого розвитку, проявляються  та розвиваються психічні процеси,відбувається опанування соціального простору, розвитку творчих здібностей, самостійність, ініціативність.

Як завжди, сучасна педагогіка приділяє багато часу здоровю дитини. Але крім фізичного. Увага педагогів прикута до психічного та морально-духовного здоровя дітлахів. Малюку  дають уявлення про його внутрішній світ, власні думки, мрії, переживання,допомагають складати елементарні життєві плани.

Значних змін в сучасні педагогіці зазнала раніше розумова, навчальна, а тепер пізнавальна діяльність дитини.

Увага вихователя сконцентрована  на тому, що знання вміння і навички є засобами, а не метою розвитку дитини. Знаннєва модель освіти змінилася на особистісно – зорієнтовану.

Новим змістом наповнилась природнича освіта дошкільнят. Раніше декларований  прагматичний підхід  до природи не виправдав себе. Дуже гостро постала проблема  оформлення екологічної компетентності дітей.

Взаємодія дитини з природою-основа  реалізації цієї освітньої лінії розвитку.

Помітні зміни в педагогічній теорії  і практиці відбулися у соціалізації дитини. Головне завдання сучасного дошкільного виховання- розкрити дитині соціальний  світ і допомогти знайти своє місця , як активного учасника буття.

Таким чином, сучасна педагогіка  дає змогу вихователям  створити  умови для оптимально – активної жітттєдіяльності дітей дошкільного віку, забезпечити їх щасливе, здорове зростання.